تبلیغات
جنگجویان تاریکی - سه رکن اساسی در فرایند یادگیری
..:: نین جوتسو هنریست به لطافت گل ، به سختی فولاد و به تندی رعد ::..

سه رکن اساسی در فرایند یادگیری

دوشنبه 13 اردیبهشت 1389 10:07 ب.ظ

نویسنده : محمد نصیر
سه رکن اساسی در یادگیری نینجوتسو مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط داوود دهقان   
شنبه, 08 اسفند 1388 ساعت 20:23


سه رکن اساسی در فرایند یادگیریدر فرآیند یادگیری هنرهای رزمی سه رکن اساسی وجود دارد که ترتیب اهمیت :

آموزش گیرنده (شاگرد)،آموزش دهنده (استاد)و روش آموزشی (سبک) میباشند.


همانطور که میدانید انسان برای پیشرفت در راه آموختن و جلوگیری از اتلاف وقت و انرژی،علاوه بر داشتن انکیزه و تلاش نیاز به راهنمایی برای یافتن مسیر درست و کوتاه را دارد که این کار به عهده آموزش دهنده یا مربی است.

سومندانه یافتن استاد و راهنمای راستین در این آشفته بازار کنونی امریست بسیار دشوار و همانند پیدا کردن سوزنی در انبار کاه است.

البته در تمام دوران تاریخ انسانی راهنمایان دروغ پرداز و استادان قلابی وجود داشته اند که بعضی از آنان چنان در کار نادرست خود در فریب اذهان عمومی تبحر داشته اند که حتی امروز نیز پس از گذشت سالیان بسیار و قرنهای متمادی همراه با پیشرفت دانش و تکنولوزی دستشان برای اذهان ساده اندیش باز نشده و حیله و مکرشان همچنان پابرجاست.

در عرصه هنرها و ورزشهای رزمی در سالهای اخیر افراد زیادی تحت نامهای مختلف به تبع استفاده از شیوه های تبلیغاتی گوناگون به شهرتی کاذب دست یافته اند و با غرض ورزی و نادانی خود باعث دوری هنرهای رزمی از اهداف اصیل و حقیقی خود شده و گاهی موجب بد نامی آن نیز شده اند.

بسیاری از افرادی که امروز به عنوان آموزس دهنده رشته های رزمی به قعالیت مشغولند این عنوان را نه به دلیل شایستگی و دانش خود به دست آورده اند بلکه از راههای نادرست مثل داشتن آشنا و فامیل و دوست در نهادها یا فدراسیونهای مختلف مرتبط یا خریدن کمربند و دان و غیره آن رشته رزمی کسب کرده اند.

از دیدگاه من یک استاد راستین و واقعی هنرهای رزمی فردیست که:

هنرش را با شاگردش تقسیم میکند و به صرف نشان دادن هنرش به او بسنده نمیکند.

راه درست را به او نشان میدهد و او را در این راه یاری کرده و به سوی پیشرفت و تکامل سوق میدهد و مهمتر اینکه حق انتخاب و تصمیم گیری را از شاگردش سلب نمیکند زیرا میداند هیچ انسانی بدون داشتن فردیت مستقل و آزادی انتخاب نمیتواند به گوهـــر وجود خویش که در هر فردی متفاوت از دیگریست دست یابد.

البته چنین استادانی در مورد انتخاب شاگردان و یاد دادن تکنیکهای ویژه و پیشرفته به آنان با دقت نظر عمل کرده و همه چیز را به همه کس یاد نمیدهند.

سخن پایانــــی:

نا امیدی را به خود راه نداده و به تمرینات ادامه دهید تا مرواریــــد هنرهای رزمی در وجودتان متبلور گردد.

نا امیدی مرگ نینجاست . هر بار که به گذشته فکر میکنید لحظه را ازدست داده اید.

کسی که به استادی یکی از هنرها نایل میگردد،این امر در تمامی اعمالش مشهود خواهد بود.تسلط و استادی فرد بر یکی از هنرها را میتوان از اعمالش دریافت.

منبع: سایت   www.iranninjutsu.com
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -رتبه سنج گوگل

رتبه سنج گوگل

Online User Online User