تبلیغات
جنگجویان تاریکی - اهمیت سلاح
..:: نین جوتسو هنریست به لطافت گل ، به سختی فولاد و به تندی رعد ::..

اهمیت سلاح

جمعه 29 مرداد 1389 10:26 ب.ظ

نویسنده : محمد نصیر
اهمیت استفاده سلاح درمبارزات و تمرینات  هنرهای رزمی

همواره تصور ما از یك مبارزه صحنه های خونین وجدالی سخت با انواع سلاحها بوده ومعمولا نقش سلاح در مبارزات كشتن ونابود كردن حریف میباشد ولی آیا واقعیت استفاده از سلاح در مبارزات اینگونه است ودر حال حاضر با توجه به تمدن بشری وپیشرفت ها و ممنوعیت ها هنوز جایگاه و فلسفه سلاح به مانند قبل است .

برای خود من سالیان سال معما استفاده از سلاح در حال حاضر مطرح بود برای شما چطور؟

با دقت در نحوه استفاده از هر نوع سلاح می توان به فلسفه وجودی آن پی برد .كاربرد وكارایی سلاحها در وحله اول به نوع مبارزه وشرایط آن برمیگردد برای مثال شما در فواصل نزدیك از سلاحهای بلند نمی توانید استفاده كنید و بلعكس پس میتوان اینطور استنباط كرد كه هرنوع سلاح شیوهای از مبارزه ر به هنرجوا می آموزد و تمرین وممارست در آن باعث مهارت هنرجو درآن نوع از مبارزه می باشد .مگر نه اینكه یك مبارزه گر خود باید تسلط كافی در انواع مبارزات را داشته باشد و بتواند با تركیب تجربیات ومهارتهای خود در مبارزات گوناگون مبارزه زحریف را كنترل ودر نهایت به نفع خود تمام كند .

اجازه بدهید كمی عمیتر و با استدلاات بیشتری به این مطلب بپردازیم . در سبكهای كنترلی وسبكهای كه بیشتر بر روی مفاصل كار میكنند این مطالب مشهود تر است .كسی كه با سلاح تمرین میكند می تواند تصور بهتری از مبارزه داشته باشد و به بدلیل داشتن سلاح در دست با اعتماد وروحیه بالاتری به مبارزه بپردازد .حال با مهارت در سلاح در مواقعه ای كه سلاح ندارد به خاطر تمرینات قبلی باز تصوری از داشتن سلاح دارد و دستها و پاهای خود را به مانند شمشیر یا هر سلاحی برنده وتیز تصور میكند كه با هر ضربه حریفی را نقش بر زمین میكند .از فواید دیگر كار كردن با سلاح فهمیدن فاصله با حریف و نفوذ و برش وحركات موزون وریتمك بدنو كارایی اهرمها و چرخشها وفرارها و جا خالی كردن ها میتواند باشد كه هر كدام جای بسیاری بر بحث و گفته گو دارد .

پس با تمرین در سلاحهای مختلف می توانیم مهارتهای بسیاری را بدست آوریم كه میتواند در مبارزات ومسابفات نقطه برتری ما نسبت به حریفانمان باشدو جهت مبارزه را به نفع ما پیش ببرد .

البته مقوله وصحبت در این ضمینه بسیار زیاد میباشد كه از حوصله جمع خارج است امیدوارم بتوانیم در سری بعدی مقالات اشارات بیشتری به این مطالب داشته باشیم .

باتشكر

نویسنده: صادق افجه هزاری


منبع:www.yinyang.ir/
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -رتبه سنج گوگل

رتبه سنج گوگل

Online User Online User